Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPočetna stranica  Latest imagesLatest images  PretraľnikPretraľnik  RegistracijaRegistracija  Login  

 

 Ergela Đakovo

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Lipizzan

Lipizzan


Broj postova : 10
Join date : 04.01.2010

Ergela Đakovo Empty
PostajNaslov: Ergela Đakovo   Ergela Đakovo Emptypon sij 04, 2010 1:15 pm

Ergela Đakovo osnovana je 1506 godine što je svrstava među naj stariju Ergelu u Europi.
Danas kao Državna ergela lipicanaca Đakovo, za uzgoj i selekciju konja koristi dvije lokacije – Pastuharnu, smještenu u srcu Đakova, i Ivandvor, u neposrednoj blizini grada. Osim uzgoja i selekcije konja, Ergela se bavi i dresurom čija kvaliteta se potvrđuje zauzimanjem zapaženih mjesta na konjičkim natjecanjima.

Brojnim nastupima u svijetu, đakovački lipicanci pronosili su i pronose glas o Đakovu i Đakovštini. Tako je, oduševljena nastupom đakovačkih lipicanaca na otvorenju Olimpijskih igara, engleska kraljica Elizabeta II., dobra poznavateljica ovih plemenitih životinja, 1972. posjetila Ergelu i provezla se gradom slavnim i nadaleko poznatim četveropregom đakovačke ergele.

Na lokaciji Ergele u samom centru grada Đakova – Pastuharni – smješteni su pastusi koji tu prolaze dresuru i obuku za konjičke športove, terapeutsko jahanje, vožnju dvoprega i četveroprega te školu jahanja.

Aktivnosti Pastuharne zbog svoje atraktivnosti i zanimljivosti privlače domaće i strane turiste koji je obilaze u velikom broju te se godišnje bilježi više od 10.000 posjeta.

Ja osobno mislim da je Ergela đakova jedna od boljih u Europi koja se bavi uzgojem kvalitetnih grla lipicanske pasmine, ja osobno imam dvije kobile sa ergele koje su potomci pastuha koji je zabilježen u matičnu knjigu lipicanaca iz 1823 godine...!!

Ergela Đakovo 20k6bmt

Ergela Đakovo 70kyol
[Vrh] Go down
norica

norica


Broj postova : 29
Join date : 07.01.2011
Age : 28

Ergela Đakovo Empty
PostajNaslov: Re: Ergela Đakovo   Ergela Đakovo Emptysub sij 08, 2011 7:51 pm

ja bi voljela otić tamo vidjet lipicanere!!
[Vrh] Go down
http://hors.forumcroatian.com
 
Ergela Đakovo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Savezi-
Forum(o)Bir: